Pil Değişimi Gerektiren Durumlar

Pil Değişimi Gerektiren Durumlar

                Şarjım az gidiyor         

                Birden şarjım bitiyor

                Telefonum birden kapandı,şarj edince açılıyor

                Vb…

Günlük yaşantımızda vazgeçemediğimiz cep telefonlarında en çok karşımıza çıkan başlıca sorunlardan bir tanesi de cep telefonların pillerinin çabuk bitmesi sonucunda günü tamalamamasıdır. Her pilin bir kullanım ömrünün var olduğunu bilmenizi istiyoruz. Cep telefonunuzu usb soket yolu ile şarj ettiğinizde pil kullanım ömrünü tamamlamaya adım adım yaklaşıyorsunuz demektir. Bu durumu minimum seviyede tutmanın yolu %5 seviyesine inen pilin şarj edilip %100 olduğunda prizden şarj aletinizi almanızı öneriyoruz. %30 pil doluluk oranında pili şarj etmek yapılan hataların en  başında gelmektedir.

                Her pilin ani bitimi, sorunun pilde  olduğu manasına gelmez. Kullanmış olduğunuz cep telefonun anakart üzerindeki komponentlerin arılanması sonucunda pilin şarj tüketimini hızlandırabilir. Pil değişimini yapan teknisyen ESD ortamda çalışıyor olması gerekmektedir. Aksi durumda cep telefonunuz zarar görebilir.  Orijinal olmayan pil kullanımı sizlerin bütçesine zarar verecektir. Piyasada satılan her ürün orijinal değildir. Orijinal olmayan yedek parça kullanımını önermiyoruz. 

Batarya şişti, garantisi var mı?

Evet, şişen bataryalar garanti kapsamı altındadır. Eğer garanti süresi dolmadıysa cihazın bataryasını değiştirebilirsiniz. En çok Samsung telefonlarda görülen bu soruna çözüm olarak en yakınınızda bulunan Samsung Yetkili Servis’e durumu izah etmeniz yeterli olacaktır.

Şişen batarya patlar mı?

Telefon bataryaları esnek bir yapıya sahiptir. Yukarıda bahsettiğimiz şişme nedenlerinden dolayı hacim bir müddet genişler ve patlamaya yol açabilir.

Telefon bataryasının şişmesini önlemek için ne yapabilirim?

  1. Telefonu şarjdayken kesinlikle kullanmayın. Hem telefonun şarjının gitme süresini düşürürsünüz hem de batarya şişebilir.
  2. Kalitesiz şarj aletleri kullanmayın.
  3. Mümkün oldukça telefonunuzu aracın çakmaklığında şarj etmekten kaçının.
  4. Akım  düzensizliği olabileceği için bilgisayar yerine prizden şarj edin.
  5. Fiyatı ucuz ne olacak ki o da batarya bu da, pahalıysa iyidir mantığından kaçının. Orijinal ürünler kullanın.
  6. Batarya telefon modeline uyumlu olmalıdır. “Galaxy S3’ün bataryası Samsung Galaxy Trend modeline oluyor. O zaman Trend’e bu bataryayı takabilirim.” demek de son derece yanlış.
  7. Telefonu aşırı sıcak bir ortamda veya zemin üzerinde bulundurmayın.
  8. Başka markaların şarj aletini kullanmayın.
  9. Cihazın hızlı şarj desteği bulunmuyorsa, hızlı şarj eden alet kullanmayın. Bu batarya şişmesine yol açabileceği gibi ana ekranın yanmasına ve telefonun kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir.

batarya-sismesi

Bize Ulaşın

Atatürk Mah.Alemdağ Cad.Gaffarefendi Sok.
Güder Han Apt.No:5/31 Kat:2 (15 Temmuz Şehitler Meydanı)Ümraniye / İstanbul

0(551) 452 14 39 – 0(531) 498 79 37info@ovatoteknik.com

Samsung Teknik Servis Ümraniye Online Whatsapp hatlarımızdan 0(551) 452 14 39 – 0 (531) 498 79 37 saat 09:00 – 21:00 saatleri arası ücretsiz olarak destek alabilirsiniz. Firmamızda iPhone, iPadSamsung, Lg, Sony, Asus, Huawei, General Mobile, Xiaomi, LenovoCasperHTC, Meizu , Nokia markaların ekran değişimi,ön cam değişimi,anakart tamiri,sarj soket değişimi vb. birçok onarım yapılmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?