Yeni Cep Telefonu Aldım Arızalı Çıktı Ne Yapmalıyım?

Ekonomik nedenlerden dolayı yada ihtiyaç durumumuza bağlı olarak 2.el akıllı cep telefonlarına yöneliyoruz. Bu durumda nelere dikkat edilmeli ,2.el cep telefonu nereden alınır, almış olduğum akıllı cep telefonu çalıntı çıkar mı? Gibi sorulara cevap vermeye çalışacağım. Öncelikle alacak olduğumuz cep telefonun özellerini önceden araştırıp satın almaya gitmekte fayda var. Kullanım amacınıza hizmet etmeyen ürünü satın almak istemezsiniz. İMEİ kontrolü sağlamak için *#06# tuşlarına basarak sorgulama yapınız. Ayarlar bölümüne girerek cihazın modelini kontrol ediniz. Akıllı Cep telefonların vazgeçilmez özelliklerinden bir tanesi de wifi özelliğidir. Wifi özelliğini açık konuma getirip internete bağlayınız. Kamera özelliğini kontrol ederken odaklama yapıp yapmadığına özellikle bakınız. Bu durum kaliteli fotoğraf çekmenizi sağlayacaktır. Hattınızı takınız daha sonra yakınınızı arayıp kısa bir konuşma yaparak ses kalitesini aynı anda aramalarda kullanılan sensörün sağlamlığını kontrol etmiş olursunuz.
Akıllı cep telefonu satın alırken yüz yüze görüşmeler sağlayınız. Cep telefonu diye açmış olduğunuz paketten farklı ürünler çıkabilir. Bu durumlar ile karşı karşıya kalmamak için telefon satışı yapan güvenilir yerleri tercih ediniz.
2.el alımlarda tanımadığınız kişiler ile alış veriş yapmadan önce fatura kontrolü yapınız eğer fatura yoksa kimlik fotokopisi alıp arka yüzüne satış tarihi ,satış bedeli ve satan kişinin el ile beyanını yazmasını isteyiniz.

Online Whatsapp hatlarımızdan 0(551) 452 14 39 – 0 (531) 498 79 37 saat 09:00 – 21:00 saatleri arası ücretsiz olarak destek alabilirsiniz. Firmamızda iPhone, iPadSamsung, Lg, Sony, Asus, Huawei, General Mobile, Xiaomi, LenovoCasperHTC, Meizu , Nokia markaların ekran değişimi,ön cam değişimi,anakart tamiri,sarj soket değişimi vb. birçok onarım yapılmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim ?